Wydłużony czas oczekiwania na nowe samochody

Jeśli planujesz kupić nowy samochód w najbliższym czasie, możesz chcieć ponownie rozważyć, gdy weźmiesz pod uwagę rozległe opóźnienia, które kierowcy stoją teraz. Jeśli miałbyś kupić nowy teraz, możesz znaleźć się czekając na rok na swój samochód w zależności od producenta. To właśnie z tego powodu wielu kierowców zalewa teraz rynek samochodów używanych, a wielu dealerów walczy, aby dotrzymać im kroku.

Dlaczego dochodzi do opóźnień w oczekiwaniu na nowych samochód?

Jak można sobie wyobrazić, COVID-19 ma wiele wspólnego z opóźnieniami. To dlatego, że istnieje masowy globalny niedobór mikrochipów teraz, który jest szlifowanie produkcji nowych samochodów do znacznie wolniejszego tempa. Te chipy są używane w wielu różnych częściach współczesnego pojazdu i uważa się, że niedobór może trwać do 2023. Niedobór wystąpił po auto producentów i innych nabywców mikrochipów cięcia ich zamówień podczas pandemii, co spowodowało w zakładach półprzewodników zmniejszenie ich produkcji.

Jak długie jest opóźnienie?

Niektórzy kierowcy czekali ponad rok na swój nowy samochód i może to być problem jeszcze przez jakiś czas. W zwykłych czasach kierowcy czekali od 1 do 2 miesięcy, ale teraz kierowcy mają do czynienia ze znacznie dłuższymi oczekiwaniami, zwykle około 6 miesięcy, ale często dłużej w zależności od producenta i popytu.

Jak uniknąć opóźnień w oczekiwaniu na nowe auto?

Jeśli masz serce ustawione na zupełnie nowy samochód, nie ma obecnie wiele, że można zrobić, aby uniknąć opóźnień. Możesz poprosić o datę dostawy na piśmie, ale nawet to może nie oznaczać wiele z sytuacji nadal tak rozpaczliwe. Można naciskać na dealerów, aby sprzedawali swoje samochody z salonu i pojazdy demonstracyjne. Jeśli zdecydujesz się na samochód z zerowym przebiegiem, często udzielą Ci znacznej zniżki od ceny katalogowej.

Dobrą alternatywą jest po prostu przeglądanie używanych samochodów na sprzedaż, ponieważ nie będziesz musiał czekać i możesz znaleźć doskonałe używane samochody na sprzedaż, które są znacznie bardziej przystępne. Rynek samochodów używanych może być doskonałym miejscem do znalezienia wysokiej jakości i niedrogiego samochodu bez żadnych opóźnień – po prostu upewnij się, że kupujesz od renomowanego dealera i sprawdź pojazd.

One thought on “Wydłużony czas oczekiwania na nowe samochody

Dodaj komentarz