Motofirma – Profesjonalne holowanie TIR

Pomoc drogowa w przypadku ciężarówki to nie lada wyzwanie. Taka interwencja nie tylko wymaga wykorzystania profesjonalnej floty, dostosowanej do tego typu działań, ale przede wszystkim ogromnego doświadczenia oraz wprawy ze strony osób wykonujących holowanie. W przypadku zdarzenia na drodze z udziałem TIR warto postawić na sprawdzoną firmę, która skutecznie rozprawi się z usterką lub przetransportuje pojazd w bezpieczne miejsce. 

Holowanie ciężarówek zgodnie z prawem

Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. prawo o ruchu drogowym jasno określa zasady, jakich musimy przestrzegać, holując pojazdy. Transport samochodów o dużych gabarytach, takich jak ciężarówki, również wymaga szczególnego podejścia ze strony firmy udzielającej pomocy drogowej. Duża dopuszczalna masa całkowita auta zmusza nas do wykorzystania profesjonalnego sprzętu, którego gabaryty podołają zadaniu, jakim jest holowanie TIR.

Motofirma specjalizuje się w trudnych zdarzeniach na drodze z udziałem ciężarówek. Niejednokrotnie brała udział w interwencjach, w których konieczne było wyciąganie z rowu, holowanie czy też stawianie przewróconego pojazdu. Pracownicy udzielający pomocy drogowej doskonale znają obowiązujące przepisy, dlatego też zawsze działają zgodnie z prawem. Ponadto, dostosowują rodzaj pojazdu i technikę holowania w zależności od danego przypadku. 

Transport gabarytów na najwyższym poziomie

Przewóz pojazdów i towarów ponadgabarytowych powinien być przeprowadzany w ściśle określonych warunkach, a jego przebieg musi być skrupulatnie zaplanowany. Takie przygotowania obejmują, między innymi, dobór właściwego pojazdu, wybranie trasy przejazdu oraz dopełnienie wszelkich formalności związanych z uzyskaniem wymaganych dokumentów. Przedsięwzięcie wymaga nie tylko ogromnego doświadczenia, ale również umiejętności organizacyjnych. 

Pracownicy Motofirmy nie tylko biorą udział w holowaniu TIR, ale również są odpowiednio przygotowani do przeprowadzania transportu niskopodwoziowego. Firma dokłada wszelkich starań, aby towar był właściwie zabezpieczony, dzięki czemu w nienaruszonym stanie trafi do miejsca docelowego. Ogromne doświadczenie poparte kilkunastoletnią obecnością na rynku umożliwia sprawne przeprowadzenie usługi, jaką jest transport niskopodwoziowy. 

Motofirma – niezastąpiona pomoc przez całą dobę

Jak mówi znane przysłowie, “nie znasz dnia, ani godziny”. Nie możemy przewidzieć, kiedy będziemy potrzebowali skorzystać z usług pomocy drogowej. Awaria lub kolizja z udziałem ciężarówki może przytrafić się przez całą dobę, dlatego warto zawsze mieć przy sobie numer do sprawdzonej firmy holowniczej. 

W przypadku TIR szybkie rozprawienie się z usterką jest niezwykle ważne. W branży transportowej każda minuta jest na wagę złota, dlatego w przypadku uszkodzenia ciężarówki warto zadzwonić po Motofirmę. Jej pracownicy zjawią się na miejscu zdarzenia najszybciej jak to możliwe. Ponadto, są dostępni 24 godziny na dobę, dlatego niezależnie od tego, czy potrzebujemy pomocy w dzień, czy w środku nocy, Motofirma przyjedzie jako pierwsza.