Gdzie naprawić samochód – ASO czy zwykły warsztat samochodowy?

Naprawa samochodu nie jest niczym przyjemnym. Nie tylko kosztuje spore pieniądze, ale także wymaga poświęcenia czasu oraz… wyboru odpowiedniego miejsca, w którego ręce przekażesz swój pojazd. Wśród wielu dylematów pojawia się także ten, czy lepiej oddać samochód do autoryzowanego serwisu, czy zwykłego warsztatu samochodowego.

Kiedy lepiej naprawić samochód w ASO?

Do Autoryzowanej Stacji Obsługi, czyli ASO, powinieneś/aś się skierować przede wszystkim wtedy, kiedy posiadasz samochód o dużej wartości. Wówczas lepiej nie ryzykować możliwości trafienia w niewłaściwe ręce. To także tutaj lepiej zostawić pojazd, jeśli przewidujesz sporą usterkę. Musisz wiedzieć, że mechanicy pracujący w ASO każdego roku przechodzą specjalistyczne szkolenia u producenta marki, dlatego wiedzą o niuansach, o których mogą nie mieć pojęcia osoby ze zwykłego warsztatu. W dodatku w przypadku wyjątkowo skomplikowanej usterki mają możliwość kontaktu z inżynierami projektującymi pojazdy, co pozwala na znacznie szybszą naprawę. Co więcej, w ASO nie musisz martwić się o to, że w Twoim pojeździe zostanie zainstalowana podrobiona część.

Kiedy lepiej naprawić samochód w zwykłym warsztacie samochodowym?

Do zwykłego warsztatu samochodowego warto udać się wtedy, kiedy nie dysponujesz zbyt dużą ilością gotówki, a jednocześnie pojazd nie ma zbyt dużej wartości. Usługa w takim miejscu kosztuje znacznie mniej. Często w takich miejscach są także krótsze terminy oczekiwania na naprawę, co może być ważne dla osób dojeżdżających własnym samochodem do pracy. Zanim jednak zostawisz pojazd w warsztacie, upewnij się, czy na pewno ma on dobre opinie poprzednich klientów.