Dlaczego samodzielna wymiana szyby samochodowej to zły pomysł?

Kiedy nagle i niespodziewanie na szybie pojawi się odprysk albo pęknięcie, chcemy za wszelką cenę uniknąć kosztów naprawy, a właściwie to wymiany szyby na nową. Są odważni, którzy decydują się na samodzielną wymianę szyby i to kupionej gdzieś na szrocie lub jeszcze częściej, od poprzedniego właściciela. Ten sposób naprawy usterki nie jest dobrym pomysłem. W tym artykule opowiemy o tym, dlaczego tam jest.

Samodzielna wymiana szyby samochodowej

Samodzielna wymiana szyby samochodowej wiąże się z niższym kosztem, jednak może zakończyć się ogromnym niepowodzeniem. Tak może się stać już na etapie zakupu szyby. Kupując ją u poprzedniego użytkownika, trzeba sprawdzić, czy nie ma uszkodzeń. Szyba musi być w idealnym stanie. W przeciwnym razie wymiana nie przyniesie żadnych korzyści.

Poza tym trzeba w bezpieczny sposób pozbyć się starej szyby i dokładnie oczyścić otwór, w którym będzie montowana nowa. Ważne jest, aby posłużyć się odpowiednim, dobrym klejem przeznaczonym do montażu szyb. Dobrze jest też mieć w zasięgu ręki przyrządy, które ułatwią montaż, trzymanie szyby, jak profesjonalne przyssawki. Poza tym ważne jest, aby zapewnić sobie pomoc drugiej osoby. Źle wykonany montaż może zagrażać bezpieczeństwu kierowcy oraz pasażerów, nie wspominając już o tak prozaicznych kwestiach, jak niemożność równego zamontowania tego elementu i niepowodzenie całego procesu w zarodku.

Jeśli Twoja szyba jest pęknięta lub rozbita, najlepiej udać się do serwisu. W przypadku drobnych pęknięć można użyć kitu do szyb, który zalecamy kupować w markecie motoryzacyjnym lub sklepie internetowym. Do większych rozbić potrzebny jest profesjonalny serwis, który może zamontować nową szybę.

Jak robi to serwis?

W serwisie można liczyć na kompleksową i profesjonalną obsługę. Czynność tę wykonują osoby z doświadczeniem i fachową wiedzą. Mają odpowiednie narzędzia i specjalne środki, które umożliwiają dokładne oczyszczenie otworu i solidne wklejenie szyby. Cały proces wymiany szyby przebiega sprawnie i dokładnie. A na koniec pracy serwis wystawia gwarancję, czyli bierze odpowiedzialność za ewentualnie popełnione błędy. Więcej na temat tego, jak serwis wymienia szyby, można przeczytać tu: https://autoglass.pl/najblizszy-serwis/wroclaw/.

W serwisie samochodowym wymianą szyby zajmą się profesjonalnie i szybko. Przede wszystkim zamontują sprawną, nową szybę, która będzie służyła aż do ewentualnego ponownego uszkodzenia. Usługa kosztuje (choć w dzisiejszych czasach już wcale nie tak słono), ale przecież najważniejsze jest bezpieczeństwo, które w dużej mierze zależy od stanu szyby oraz poprawności przeprowadzonego montażu.