Chcesz wynająć auto na minuty we Wrocławiu? Oto co musisz zrobić!

Usługa carsharingu polegająca na wynajmowaniu samochodów na minuty cieszy się wśród Polaków coraz większą popularnością. Doskonałym tego przykładem jest ogromne zainteresowanie, jakie wzbudza we Wrocławiu. Jak z niej korzystać? Na jakich zasadach ona funkcjonuje?

Samochód na minuty we Wrocławiu – zacznij od aplikacji

Chcąc uzyskać dostęp do omawianej usługi we Wrocławiu, a także w wielu innych miastach w Polsce, należy zacząć od zainstalowania na swoim smartfonie bezpłatnej aplikacji PANEK CarSharing. Jest ona prosta w obsłudze i ma przyjazny dla użytkownika interfejs. Po zatwierdzeniu utworzenia konta kierowca uzyskuje dostęp do różnych jej funkcji. Aplikacja jest potrzebna m.in. do otworzenia auta, zakończenia najmu, opłacania przejazdów oraz zgłaszania ewentualnych usterek. Służy również do lokalizowania wolnych pojazdów i dokonywania stosownej rezerwacji.

Samochód na minuty we Wrocławiu – kiedy warto go wynająć?

Wynajem samochodów na minuty jest usługą, która powstała z myślą głównie o osobach, które raczej rzadko zasiadają za kółkiem lub z rozmaitych powodów są całkowicie pozbawieni własnego auta. Większe zakupy, odebranie kogoś z umówionego miejsca, dojazd na lotnisko lub z portu lotniczego pod konkretny adres, spotkanie biznesowe – to tylko niektóre z sytuacji, kiedy samochód na minuty może się okazać bardzo pomocny. Carsharing jest adresowany – podobnie zresztą jak inne formy najmu aut – do osób prywatnych i prowadzących działalność gospodarczą. Niemniej nie zawsze wynajęcie pojazdu na minuty wystarcza – czasami potrzebny jest on np. na kilkanaście dni. Wówczas o wiele bardziej kalkuluje się wypożyczyć auto na doby – Wrocław również i w tym zakresie ma dobrze rozbudowaną ofertę.

Samochód na minuty we Wrocławiu – jakie warunki trzeba spełnić?

Posiadanie konta klienta we wspomnianej aplikacji to kluczowy warunek pozwalający uzyskać dostęp do samochodów na minuty. Aby jednak takie konto założyć, trzeba mieć ważne prawo jazdy oraz aktualną kartę płatniczą umożliwiającą dokonywanie płatności za pośrednictwem internetu.