Jak wynająć auto na krótki termin? Na czym polega ta usługa?

Brak własnego środka transportu może czasami doskwierać, niemniej nie każdy chce się decydować na zakup samochodu. Na szczęście w dzisiejszych czasach nie trzeba być posiadaczem auta, aby móc z niego korzystać. W takiej sytuacji znakomicie sprawdza się usługa najmu – w tym krótkoterminowego.

Czym jest krótkoterminowy wynajem aut?

Jak tłumaczą doradcy z firmy iPanek, najem krótkoterminowy samochodów jest usługą transportową polegającą na udostępnianiu pojazdów na maksymalny okres 1. miesiąca. W każdej wypożyczalni obowiązuje minimalny okres najmu, który może wynosić np. 24 godziny. Kierowca dostaje do swojej dyspozycji dobrze wyposażone, w pełni ubezpieczone i zatankowane do pełna auto. W zamian uiszcza określoną w umowie opłatę, której wysokość zależy głównie od takich czynników jak: marka, model i wartość samochodu oraz dokładny czas obowiązywania umowy. Zawsze trzeba zapoznać się z tabelą opłat oraz regulaminem najmu.

Jakie zalety ma krótkoterminowy wynajem aut?

Krótkoterminowy wynajem samochodów ma sporo atutów. Auto, z którego można korzystać na atrakcyjnych warunkach, jest znacznie wygodniejszym i tańszym środkiem transportu niż np. taksówka. Kierowca nie ponosi różnych kosztów, jakie nieodmiennie wiążą się z posiadaniem pojazdu na własność. Nie płaci za ubezpieczenie, serwis, przeglądy czy wymianę opon. Nie musi się też przejmować utratą wartości pojazdu w czasie. Auto wypożyczone na krótki termin doskonale sprawdza się w rozmaitych sytuacjach. m.in. gdy ktoś chce przetestować konkretny model auta przed zakupem, nie ma dostępu do swojego samochodu z powodu awarii, sporadycznie zasiada za kółkiem i nie chce wydawać oszczędności na zakup samochodu etc.

Jak wynająć auto na krótki termin?

Charakterystyczną cechą krótkoterminowego najmu aut są uproszczone formalności. Klient wypożyczalni potrzebuje prawa jazdy oraz karty kredytowej, która jest niezbędna do rezerwacji auta. Niekiedy wypożyczalnie wymagają, aby kierowca miał więcej niż 21 lat. Rezerwacji dokonuje się przez formularz zamieszczony na stronie usługodawcy.