Dlaczego badanie geometrii i zbieżności kół jest ważne?

Aby nasz samochód był zawsze w pełni sprawny, warto wykonywać jego okresowe badania. Jednym z bardzo istotnych parametrów jest geometria kół. Wpływa ona na zużycie opon i komfort jazdy. Na czym polega badanie geometrii kół i gdzie dokonać kontroli zbieżności kół?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • na czym polega zbieżność kół i prawidłowa geometria kół
  • dlaczego warto interesować się prawidłową geometrią kół
  • ile kosztuje regulacja zbieżności kół

Dbając o nasze auto, powinniśmy regularnie odwiedzać warsztat samochodowy. Jak znaleźć taki, który będzie oferował najwyższą jakość usług w dobrej cenie?

Zbieżność kół i geometria kół – co to?

Geometria kół to parametry warunkujące prawidłowe ustawienie kół w aucie danego producenta. Najważniejsze to zbieżność kół, kąt pochylenia kół względem podłoża, kąty pochylenia osi sworznia zwrotnicy i wyprzedzenia osi sworznia zwrotnicy. Są one ustalane przez producentów samochodów. Geometria kół może zostać naruszona podczas codziennej eksploatacji samochodu, ale mogą za nią odpowiadać również zużyte elementy zawieszenia.

Zbieżność kół określa położenie kół danej osi względem siebie. Koła nie muszą być umieszczone idealnie równolegle obok siebie, producenci często praktykują ich delikatne pochylenie do wewnątrz lub na zewnątrz. Zbieżność kół wpływa na kierowalność pojazdu oraz zużycie opon.

zbieżność kół cena

Na czym polega ustawienie zbieżności kół?

Ustawienie zbieżności kół polega na regulacji kąta nachylenia opony względem osi pojazdu. Poprawnie ustawione koła zapewniają lepszą przyczepność w zakrętach i równomierne zużycie opon.

Zbieżność kół można ustawić za pomocą specjalistycznych przyrządów precyzyjnie mierzących kąt nachylenia kół. Pokazują one właściwe parametry oraz ich maksymalną tolerancję dla danego auta.

Ustawienie zbieżności kół powinniśmy zlecać regularnie w zaufanym warsztacie. Nieprawidłowo ustawione koła mogą prowadzić do problemów ze sterownością auta oraz skutkować przyspieszonym zużyciem opon.

ile kosztuje zbieżność kół

Gdzie znaleźć warsztat, w którym wykonamy ustawianie zbieżności kół i zbadamy geometrię kół?

Aby znaleźć warsztat, który sprawdzi dla nas geometrię kół i wykona sprawdzenie zbieżności kół, najlepiej skorzystać z wyszukiwarki warsztatów samochodowych Motointegrator. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę taką jak „zbieżność kół Wrocław„, „zbieżność kół Kraków” lub „zbieżność kół Lublin” i pojawi się nam lista warsztatów, w których można ustawić zbieżność kół.

Motointegrator  to witryna, która jest przeglądarką warsztatów samochodowych w całej Polsce oferujących usługi naprawy, regeneracji, diagnostyki pojazdów i wszystko, co z tym związane. Z łatwością znajdziemy tam warsztaty oferujące ustawienie zbieżności kół. Dowiemy się tam również, ile kosztuje zbieżność kół w danej okolicy.